Toms ayakkabı tavsiye ve eleştiri

14 Mayıs 2016 | By | Cevapla More

Toms marka babetler moda oldu bende bitane alayım dedim dünya kadar pahalı.

neyse azıcık araştırayım dedimki bakın neler buldum ve vazgeçtim
ekşi sözlük yazarlarından deneyimler :

40+ ayak numaralı erkeklerin asla giymemesi gereken ayakkabı. hatta hiçbir erkek giymemeli, bebek mezarı gibi fırlayan babetler görmek korkutucu. babet giyen kadınlardan nasıl tiksiniyorsanız, kadınların da babet giyen erkek görmek istememe hakkını doğal karşılamalısınız.

toms’un resmi sitesinde, ayakkabı tabanlarını domuz derisinden yaptıklarını belirtmişler, eğer bu tür şeylere dikkat eden tiplerdenseniz uyarayım dedim.

——————————————
giydiğiniz andan yarım saat sonra ayağınıza büyük gelmeye başlayan ayakkabı. çok fazla açılıyor. yarım numara ya da bir numara küçük almak epey mantıklı olur bu durumda.
——————————————–
ayağımı leş gibi terleten bez parçası. aldığım güne lanet olsun. bide çakma almayim gidip kaliteli alayim dedim o kadar para bayıldım. allah var ilk başlarda rahat ama yarım saat sonra bir bak bakalım, leş gibi ter, iğrenç bir koku… bu ayakkabı ayağımdayken misafirliğe gitmiyordum yeminler olsun.
——————————
neden bu kadar pahali yaaaww diye elestirildigini anlamadigim marka. evet amerika’da zenciler takiliyor turkiye’de beymen’de 200 tele verilir mi diyenler haklilar. bu markayi amerika’da populer yapan sey `with every product you purchase, toms will help a person in need. one for one’ yani bir ayakkabi aldiginizda bir garibani ayakkabi sahibi yapmasidir. yoksa toms’lar rahattir ama bu markanin amaci rahatliktan ote doga ile uyumlu ayakkabi yapip garibanlara yardim etmektir.
———————————-
fiyatını öğrenmeden önce modelini görüp, “rahat görünüyor ya bakkala giderken giyerim, alim şunlardan bir tane” dediğim ayakkabı. fiyatını öğrenince vazgeçtim, aynısının başka marka ucuzundan aldım ve arada bakkala markete falan giderken giyiyorum. rahat ayakkabı, ama o paraya değecek ve heryerde giyilecek türden bir şey değil.


Category: Genel

Leave a Reply